Yageo Group AC2010JK-0762RL
Res Thick Film 2010 62 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC2010JK-0762RL herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 2 Jahren
JRH Electronics
Farnell
Newark
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.55%
Stock
48,785
Authorized Distributors
6
Resistance
62 Ω
62 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC2010JK-0762RL
Res Thick Film 2010 62 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2010JK-0768RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 68Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 56 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-12ZYJ680U
Res Thick Film 2010 68 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
MCR Series 2010 68 Ohm ±5% 0.5 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 57.6ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC2010JK-0762RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 62ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
AC Series 2010 62 Ohm ±5% 0.75 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 62Ohm 5% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 62Ohm 0.75W 3/4W
Res, 62R, 5%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:62Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2010JK-0762RL