Yageo Group AC2010FK-076R8L
Res Thick Film 2010 6.8 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC2010FK-076R8L herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Stock
45,115
Authorized Distributors
2
Resistance
6.8 Ω
6.8 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC2010FK-076R8L
750mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 6.8Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-076R19L
RC Series 2010 0.75 W 6.19 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC2010JK-076R8L
Res Thick Film 2010 6.8 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 6.8 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1020 6.8 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 6.8ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC2010FK-076R8L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 6.8ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 6.8Ohm 1% Emboss T/R
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR AC 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 6.8Ohm ±200ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 6.8Ohms 3/4W 2010 1% AEC-Q200