Yageo Group AC2010FK-0715KL
Res Thick Film 2010 15K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC2010FK-0715KL herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 2 Jahren
Newark
ODG (Origin Data Global)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.58%
Stock
35,510
Authorized Distributors
6
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC2010FK-0715KL
Res Thick Film 2010 15K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2010 15K Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2010 15K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-12SF1502U
Res Thick Film 2010 15K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12SF1542U
Res Thick Film 2010 15.4K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC2010FK-0715KL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
750mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 15kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 15000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 15kOhm 1% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 15kOhm 0.75W 3/4W
Res, 15K, 1%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:15Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2010FK-0715KL