Yageo Group AC2010FK-07121RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 121ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC2010FK-07121RL herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
29,512
Authorized Distributors
3
Resistance
121 Ω
121 Ω
121 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 121ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12SF1210U
Res Thick Film 2010 121 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010FK-07110RL
Res Thick Film 2010 110 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-07120RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 133 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC2010FK-07121RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 121Ohm 1% Emboss T/R
Thick Film Resistors - SMD 121Ohms 3/4W 2010 1% AEC-Q200
RES, 121R, 1%, 0.75W, THICK FILM, 2010;
121¦¸ ¡À1% 750mW ¡À100ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*650¦Ìm