Yageo Group AC1210FR-07845RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 845Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1210FR-07845RL herunter.
Stock
543
Authorized Distributors
2
Resistance
845 Ω
845 Ω
845 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-14NF8450U
Res Thick Film 1210 845 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14F8450U
Res Thick Film 1210 845 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 845ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ-14NF8060U
Res Thick Film 1210 806 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07820RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 820Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 866 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1210FR-07845RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1210 845Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 845Ohm 0.5W 1/2W
Thick Film Resistors - SMD 845Ohms 1/2W 1210 1% AEC-Q200