Yageo Group AC1210FR-0768RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 68ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1210FR-0768RL herunter.
Upverter
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-43.36%
Authorized Distributors
6
Resistance
68 Ω
68 Ω
68 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
PanasonicERJ-14NF68R0U
Res Thick Film 1210 68 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-0768RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 68Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJP14F68R0U
Res Thick Film 1210 68 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 68 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
KTR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 68Ohm 0.333W 1/3W
PanasonicERJ-14NF61R9U
Res Thick Film 1210 61.9 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1210FR-0768RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 68Ohm 0.5W 1/2W
Thick Film Resistors - SMD 68Ohms 1/2W 1210 1% AEC-Q200
Res, 68R, 1%, 0.5W, Thick Film, 1210; Resistance:68Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Ac Seriesrohs Compliant: Yes |Yageo AC1210FR-0768RL