Yageo Group AC1206JR-0747KL
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1206JR-0747KL herunter.
Farnell
Future Electronics
3-Monats-Trend:
+15.44%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1206JR-0747KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 47kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206JR-1347KL
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 47000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
TE ConnectivityCRGH1206J47K
RES SMD 47K OHM 5% 1/2W 1206 / 47 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1206JR-0747KL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 47000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 47kOhm 0.25W 1/4W
AC Series 1206 47 kOhm ±5 % 0.25 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 47 kOhms 250 mW 1206 5% AEC-Q200
Res, 47K, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:47Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206JR-0747KL