Yageo Group AC1206JR-071M3L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1300000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1206JR-071M3L herunter.
Stock
22,276
Authorized Distributors
1
Resistance
1.3 MΩ
1.3 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1206JR-071M3L
Res Thick Film 1206 1.3M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206JR-071M2L
RC Series 1206 0.25 W 1.2 MOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 1.3M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ135V
Res Thick Film 1206 1.3M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1206JR-071M3L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 1.3MOhm 5% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 1.3MOhm 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 1.3mOhms 1/4W 1206 5% AEC-Q200