Yageo Group AC1206JR-0718RL
Res Thick Film 1206 18 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1206JR-0718RL herunter.
Farnell
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+265%
Resistance
18 Ω
18 Ω
18 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1206JR-0718RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 18Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206JR-1318RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 18ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
TE Connectivity / AMP3-1879497-1
Fixed Resistor, Thick Film, 0.5W, 18ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ180V
Res Thick Film 1206 18 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 18ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 18 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1206JR-0718RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR AC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 18Ohm 卤100ppm/C
Res, 18R, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:18Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206JR-0718RL