Yageo Group AC1206FR-07357RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 357ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1206FR-07357RL herunter.
Resistance
357 Ω
357 Ω
357 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1206FR-07357RL
RC Series 1206 0.25 W 357 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 1206 357 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF3570V
Res Thick Film 1206 357 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 357 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1206 357 Ohm 1% 1/4W _100ppm/_C SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206FR-07390RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 390Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1206FR-07357RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 357Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 357Ohm 0.25W 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 357Ohms 1/4W 1206 1% AEC-Q200
SMD Resistor 1206 357Ω ±1% 250mW ±100ppm/℃
Res, 357R, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:357Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-07357RL