Yageo Group AC1206FR-072R15L
Res Thick Film 1206 2.15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1206FR-072R15L herunter.
Upverter
Newark
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Stock
19,881
Resistance
2.15 Ω
2.15 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1206FR-072R15L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2.15Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2.15ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 2.15Ohm 1% Paper T/R
Res, 2R15, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:2.15Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200Vrohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-072R15L