Yageo Group AC1206FR-072K55L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2550ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1206FR-072K55L herunter.
3-Monats-Trend:
-1.08%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Resistance
2.55 kΩ
2.55 kΩ
2.55 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1206FR-072K55L
Res Thick Film 1206 2.55K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8ENF2801V
Res Thick Film 1206 2.8K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-072K7L
Res Thick Film 1206 2.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-072K4L
Res Thick Film 1206 2.4K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG1206F2K7
Res Thick Film 1206 2.7K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1206FR-072K55L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.55kOhm 0.25W 1/4W
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/4W 1206
Res, 2K55, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:2.55Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-072K55L