Yageo Group AC1206FR-07294RL
Res Thick Film 1206 294 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1206FR-07294RL herunter.
3-Monats-Trend:
+0.00%
Stock
60,808
Resistance
294 Ω
294 Ω
294 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1206FR-07294RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 294Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8ENF2940V
Res Thick Film 1206 294 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 294ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 294 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07270RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 270Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 280ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1206FR-07294RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 294Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 294Ohm 0.25W 1/4W
Res, 294R, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:294Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-07294RL