Yageo Group AC1206FR-0711RL
Res Thick Film 1206 11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC1206FR-0711RL herunter.
Farnell
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-13.41%
Resistance
11 Ω
11 Ω
11 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC1206FR-0711RL
Res Thick Film 1206 11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 11 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF11R0V
Res Thick Film 1206 11 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-1311RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 11ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 12Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC1206FR-0711RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 11ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
AC Series 1206 11 Ohm ±1 % 0.25 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 11Ohm 0.25W 1/4W
Res, 11R, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:11Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-0711RL