Yageo Group AC0805JR-072R7L
Res Thick Film 0805 2.7 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC0805JR-072R7L herunter.
Upverter
Farnell
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Authorized Distributors
6
Resistance
2.7 Ω
2.7 Ω
2.7 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2.7ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 2.7 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-072R7L
Res Thick Film 0805 2.7 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 2.7 Ohm 5% 0.4W ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ2R7V
Res Thick Film 0805 2.7 Ohm 5% 1/8W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC0805JR-072R7L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 2.7Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2.7ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2.7Ohm 0.125W 1/8W
AC Series 0805 2.7 O ±5% 0.125 W ±200ppm/°C Automotive Grade Thick Film Resistor