Yageo Group AC0805FR-078K2L
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC0805FR-078K2L herunter.
Upverter
Farnell
element14 APAC
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-24.28%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Resistance
8.2 kΩ
8.2 kΩ
8.2 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0805F8K2
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-078K2L
SMD Chip Resistor, 8.2 kOhm, ± 1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0805FR-138K2L
Yageo GroupRC0805FR-077K5L
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 7.5 kΩ, 0.125 W, ±1 %, RC0805FR-077K5L
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC0805FR-078K2L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 8200ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 8.2kOhm 0.125W 1/8W
Res, 8K2, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805 Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0805FR-078K2L
Thick Film Resistors - SMD 8.2 kOhms 125 mW 0805 1% AEC-Q200
RES, 8K2, 0.125W, 150V, THICK FILM, 0805;