Yageo Group AC0805FR-07820RL
Res Thick Film 0805 820 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC0805FR-07820RL herunter.
Upverter
Newark
3-Monats-Trend:
-36.22%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Resistance
820 Ω
820 Ω
820 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0805FR-07820RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 820Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 820 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-13820RL
Res Thick Film 0805 820 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF8200V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 820ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 750 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC0805FR-07820RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AC Series 0805 820 Ohm ±1% 0.125W Automotive ±100ppm/°C Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 820Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Resistors - SMD 820 Ohms 125 mW 0805 1% AEC-Q200
RES, 820R, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805 ROHS COMPLIANT: YES