Yageo Group AC0805FR-0775RL
Res Thick Film 0805 75 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC0805FR-0775RL herunter.
Upverter
Newark
3-Monats-Trend:
+2.77%
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0805FR-0775RL
Res Thick Film 0805 75 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-1375RL
PanasonicERJ6ENF75R0V
Res Thick Film 0805 75 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 75ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 75 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 82Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC0805FR-0775RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 75Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; AC0805FR-0775RL; 75 Ohm; 0805; 1 %; Thick Film
AC Series 0805 75 Ohm ±1 % 0.125 W ±100 ppm/°C Automotive Thick Film Resistor
Res, 75R, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805 Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0805FR-0775RL
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 75Ohm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 75ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 75 Ohms 125 mW 0805 1% AEC-Q200
Resistor, 75R, 1%, THICK FILM, 0805;