Yageo Group AC0805FR-07200RL
Res Thick Film 0805 200 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC0805FR-07200RL herunter.
Upverter
element14 APAC
3-Monats-Trend:
-3.28%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Resistance
200 Ω
200 Ω
200 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0805FR-07200RL
Res Thick Film 0805 200 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-13200RL
PanasonicERJ6ENF2000V
Res Thick Film 0805 200 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 220Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0805F180R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 180ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 182 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC0805FR-07200RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 200Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 200ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
AC Series 0805 200 Ohm ±1% 0.125 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 200Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Resistors - SMD 200 Ohms 125 mW 0805 1% AEC-Q200
RES, 200R, 0.125W, 150V/THICK FILM, 0805;
RES, 200R, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805; Resistance:200ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 ^2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltag