Yageo Group AC0603JR-0715RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 15Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC0603JR-0715RL herunter.
Upverter
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+25.52%
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603JR-0715RL
Yageo GroupRC0603JR-1315RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 15ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 16 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 15 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 15ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 16 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC0603JR-0715RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 0603 15 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 15Ohm 0.1W 1/10W
Res, 15 Ohm, Aec-Q200, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0603JR-0715RL
Thick Film Resistors - SMD 15Ohms 1/10W 0603 5% AEC-Q200