Yageo Group AC0603FR-07698RL
Res Thick Film 0603 698 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC0603FR-07698RL herunter.
3-Monats-Trend:
-27.78%
SnapEDA
Symbol
Resistance
698 Ω
698 Ω
698 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603FR-07698RL
Res Thick Film 0603 698 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-07680RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 680Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 681 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 680 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity1622995-1
Res Thick Film 0603 750 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
Res Thick Film 0603 750 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC0603FR-07698RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 698Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 698Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 698ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 698R, 1%, 0.1W, THICK FILM, 0603; Resistance:698ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 ^1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage