Yageo Group AC0603FR-07464RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 464ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC0603FR-07464RL herunter.
IHS
Datasheet12 SeitenVor 2 Jahren
Upverter
Farnell
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
60,920
Authorized Distributors
4
Resistance
464 Ω
464 Ω
464 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603FR-07464RL
Res Thick Film 0603 464 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 464 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
SMD Chip Resistor, 464 Ohm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0603FR-13464RL
Res Thick Film 0603 464 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 510Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC0603FR-07464RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 464Ohm 0.1W 1/10W
Thick Film Resistors - SMD 464 Ohms 1/10 W 0603 1% AEC-Q200 Standard Power Versi
SMD Resistor 0603 464Ω ±1% 100mW ±100ppm/℃
Res, 464R, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603; Resistance:464Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0603FR-07464RL