Yageo Group AC0603FR-0743RL
Res Thick Film 0603 43 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC0603FR-0743RL herunter.
Farnell
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+20.03%
Resistance
43 Ω
43 Ω
43 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603FR-0743RL
Res Thick Film 0603 43 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 43 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-0747RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 47Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-0739R2L
Res Thick Film 0603 39.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 47 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC0603FR-0743RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 43ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
AC Series 0603 43 O ±1% 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 43Ohm 0.1W 1/10W
Thick Film Resistors - SMD 43 Ohms 100 mW 0603 1% AEC-Q200
RES, 43R, 1%, 0.1W, THICK FILM, 0603; Resistance:43ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0603 ^1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Ra