Yageo Group AC0603FR-07232RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 232ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group AC0603FR-07232RL herunter.
Upverter
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-14.33%
Stock
87,489
Resistance
232 Ω
232 Ω
232 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603FR-07232RL
Res Thick Film 0603 232 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 232 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW Series 0603 0.1 W 232 Ohm ±1 % ±100 ppm/K Surface Mount Thick Film Resistor
Yageo GroupRC0603FR-07220RL
100Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 220 0603 Chip Resistor Surface Mount Rohs
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 237Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 240 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group AC0603FR-07232RL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0603 232Ohm 1% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 232Ohm 0.1W 1/10W
Res, 232R, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603; Resistance:232Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0603FR-07232RL