WIMA MKS4F036804D00KSSD
Radial film capacitor 160V 0.68muF ±10% 0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für WIMA MKS4F036804D00KSSD herunter.
IHS
Datasheet13 SeitenVor 3 Jahren
3-Monats-Trend:
-21.99%
Introduction Date2010-03-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-03-12
Verwandte Teile
PanasonicECQ-E2684KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2684KB
Cap Film 0.68uF 250V PET 10% (12.3 X 7.3 X 12.7mm) Radial 10mm 105°C Bulk
PanasonicECQ-E2684RKF
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2684RKF
Yageo GroupR60IN3680AA30K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.68uF 250V PET 10%( 18 X 7 X 12.5mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive AEC-Q200 T/R
Cap Film 0.68uF 250V PET 10% (9 X 9.5 X 11mm) Radial 7.5mm 125C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von WIMA MKS4F036804D00KSSD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MKS4 Series 250 V 0.68 uF ±10 % Radial Metallized Polyester Film Capacitor
Cap Film 0.68uF 250V PET 10% (18 X 7 X 14mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 125C Automotive Bulk
Capacitor Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: PET IEC-climate category: 55/100/56 Pitch: 15 mm Capacitance: 680 nF Rated voltage: 250 VDC / 160 VAC ø d: 0.8 mm