WIMA MKS2C036801E00KSSD
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für WIMA MKS2C036801E00KSSD herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 3 Jahren
Newark
Component Distributors Inc.
element14
3-Monats-Trend:
+102%
Introduction Date2010-03-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-03-12
Verwandte Teile
PanasonicECQ-E2684KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2684KB
Cap Film 0.68uF 250V PET 10% (12.3 X 7.3 X 12.7mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Yageo GroupR82DC3680DQ60K
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3680Z360K
Cap Film 0.68uF 63V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC3680DQ70K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2684RKF
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E2684RKF
Beschreibungen
Beschreibungen von WIMA MKS2C036801E00KSSD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Film 0.68uF 63V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 125C Automotive Bulk
MKS2 Series 63 V 0.68 uF ±10 % Radial Metallized Polyester Film Capacitor
CAP FILM 0.68uF 63V 10% RM5 MET.POLYESTE
CAP, 0.68µF, 63V, 10%, PET; Capacitance: 0.68µF; Voltage Rating: 63V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: MKS2 S; Available until stocks are exhausted Alternative available
Capacitor Pen Film 0.68Uf, 63V, 10%, Radial; Rango De Producto:Serie Mks2; Capacidad:0.68Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 10%; Tipo De Dieléctrico Del Condensador:Pet (Poliéster); Tensión Nominal:63V; Tipo De Condensador:- |Wima MKS2C036801E00KSSD