WIMA MKS2C033301C00KSSD
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für WIMA MKS2C033301C00KSSD herunter.
IHS
Datasheet9 SeitenVor 3 Jahren
Newark
Component Distributors Inc.
TME
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+57.10%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
46,755
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 nF
330 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
Lieferkette
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00
Introduction Date2010-03-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-03-12
Verwandte Teile
Yageo GroupR82DC3330DQ60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33Uf, Through Hole Mount
Yageo GroupR82DC3330AA60K
Film Capacitor, 0.33 uF, 40 V, 63 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Yageo GroupR82DC3330DQ60K
Cap Film 0.33uF 63V PET 10% (7.3 X 3 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.33uF 63V PET 10% (7.3 X 3 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-E2334KB
Cap Film 0.33uF 250V PET 10% (10.3 X 6.4 X 11.3mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von WIMA MKS2C033301C00KSSD, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Radial FILM CAPACITOR film capacitor 63V 330nF 10% 330ppm/C
CAP FILM 0.33uF 63V 10% RM5 MET.POLYESTE
CAP, 0.33µF, 63V, 10%, PET; Capacitance: 0.33µF; Voltage Rating: 63V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: MKS2 S; Available until stocks are exhausted Alternative available