Welwyn WP3S-10RJA1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 100V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Welwyn WP3S-10RJA1 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 5 Jahren
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+347%
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,577
Authorized Distributors
5
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Welwyn WP3S-10RJA1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 10 Ohm, 3 W, - 5%, 100 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
10¦¸ ¡À5% 3W ¡À200ppm/¡æ 14.5mm
RES, 10R, 5%, 3W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 10ohm; Product Range: WP-S Series; Power Rating: 3W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 100V; Resistor Element Material: Wirewound; Tem