Walsin Technologies WR08X624 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 620kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Walsin Technologies WR08X624 JTL herunter.
Newark
Datasheet10 SeitenVor 8 Jahren
element14 APAC
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
37,713
Authorized Distributors
2
Resistance
620 kΩ
620 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0805JR-07620KL
Res Thick Film 0805 620K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 620K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Molded SMD Automotive Paper T/R
Res Thick Film 0805 620K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ624V
125mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 620kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805JR-07680KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 680kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-6GEYJ684V
Res Thick Film 0805 680K Ohm 5% 1/8W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 620000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 620KΩ ±5% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 620K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 620kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)