Walsin Technologies WQCW1608Z0G6N8PB
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 0603
Datasheet7 SeitenVor 7 Jahren
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
110 mΩ
110 mΩ
110 mΩ
Q Factor
27
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Beschreibungen
Chip Wire Ind 0603, 6.8nH,G,27Q,0.7A
FIXED IND 6.8NH 700MA 110 MOHM