Vishay WSL2512R0110FEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.011ohm, 0.1049V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2512R0110FEA herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
TME
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+213%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
82,476
Authorized Distributors
6
Resistance
11 mΩ
11 mΩ
11 mΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Metal Strip 2512 0.01 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.01ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE ConnectivityTL3AR01F
Res Metal Foil 2512 0.01 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Epoxy Pad SMD Cut Tape
TE ConnectivityTL3AR01F
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2512R0110FEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res, metal Alloy,0.011Ohms,1+/-% Tol,-75,75Ppm-Tc,2512-Case |Vishay WSL2512R0110FEA
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0111%EAE3
2512 (6432Metric) 2512 WSL 0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm 1W 11mOhms ±75ppm/C
Res Metal Strip 2512 0.011 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R / Power Metal Strip Resistors, Low Value (Down to 0.0005 Ohm), Surface Mount