Vishay VS-EPU6006L-N3
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AD
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay VS-EPU6006L-N3 herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 8 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.28%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
4,025
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-2
TO-247-2
Forward Voltage
1.5 V
1.5 V
1.5 V
Reverse Voltage (DC)
600 V
600 V
Average Rectified Current
60 A
60 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
110 ns
43 ns
43 ns
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2017-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay VS-EPU6006L-N3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Rectifier Diode Switching 600V 60A 110ns 2-Pin(2+Tab) TO-247AD Tube
DIODE GEN PURP 600V 60A TO247AD
Rectifiers 600V 60A FRED Pt TO-247 LL 2L
Freds - To-247 |Vishay VS-EPU6006L-N3
600V 600A 110ns 30¦ÌA 60A TO-247AD