Vishay VS-12CWQ04FNTRPBF
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 6A, 40V V(RRM), Silicon
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay VS-12CWQ04FNTRPBF herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 10 Jahren
element14 APAC
Newark
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
72,804
Authorized Distributors
2
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
DPAK
TO-252-3
TO-252-3
Forward Voltage
480 mV
480 mV
480 mV
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
6 A
6 A
6 A
Max Reverse Leakage Current
3 mA
Reverse Recovery Time
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2010-11-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-03-13
LTD Date2017-09-11
Verwandte Teile
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5.5A, 30V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode Schottky 60V 5.5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / DIODE SCHOTTKY 60V 5.5A DPAK
STMicroelectronicsSTPS15L45CB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 45V V(RRM), Silicon, TO-252AA
STMicroelectronicsSTPS15L30CB-TR
Rectifier Diode Schottky 30V 15A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V DPAK
STMicroelectronicsSTPS15L30CB
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 30V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay VS-12CWQ04FNTRPBF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Diode Schottky 40V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK
SCHOTTKY RECTIFIER, CMN CTHD, 12A, D-PAK; Diode Type:Schottky; Diode Configuration:Dual Common Cathode; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:40V; Forward Current If(AV):12A; Forward Voltage VF Max:480mV; Diode Case Style:TO-252 ;RoHS Compliant: Yes