Vishay TSM4YJ201KR05
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 10% 0.25W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 3.8 X 5.3mm) J-Hook SMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay TSM4YJ201KR05 herunter.
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-41.75%
Verwandte Teile
Cermet Not Linear VERTICAL Trimmer Potentiometer 卤10% 4320deg 250mW 85C
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1918
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 5 Turn(s), 1914
TT Electronics44WR200LFTB
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 9 Turn(s), 2019
TT Electronics44WR200LFT7
TT Electronics23AR200LFTR
Cermet trimmer potentiometer, 200 Ω, 0.25 W, SMD, on top, 23AR200LFTR
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay TSM4YJ201KR05, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Trimmer, 0.25W, 200ohm, 7.07V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1914
TSM4 Series 0.25 W 200 Ohm ±10 % ±100 ppm/°C SMT Trimmer Resistor
SMD Multiturn Cermet Trimmer 200R
200¦¸ ¡À10% 250mW ¡À100ppm/¡æ 200V(DC) 134.62mm*121.92mm*96.52mm
TRIMMER 200 OHM 0.25W GW TOP ADJ
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
TRIMMER, SMD, 13 TURN 200R; Track Resistance:200ohm; No. of Turns:13; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:1%; End Resistance:1ohm; External Depth:3.5mm; External Length / Height:5.3mm; External Width:4.8mm; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +155°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:600V; Resistance:200ohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:SMD; Series:TSM4; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:200V; Voltage Rating VDC:200V