Vishay T55B107M6R3C0070
Cap Tant Polymer 100uF 6.3VDC B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105C T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay T55B107M6R3C0070 herunter.
IHS
Datasheet27 SeitenVor 2 Jahren
element14 APAC
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-42.30%
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 mΩ
25 mΩ
25 mΩ
Leakage Current
63 µA
63 µA
Dissipation Factor
10 %
8 %
8 %
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2014-07-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
Cap Tant Solid 100uF 6.3V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 0.07 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Solid 100uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.04 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Solid 100uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.025 Ohm 105°C T/R
Cap Tant Solid 100uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.018 Ohm 105°C T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay T55B107M6R3C0070, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
T55 Series 100uF ±20 % 6.3V High Performance Solid Polymer Tantalum Capacitor
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 1411
CAPACITOR, TANTALUM, 100 UF, 20%, 6.3 VDC, SMT, 3528, ESR 0.07 OHMS
TANTALUM CAPACITOR, 100UF, 6.3V, CASE B; Product Range: T55 vPolyTan Series; Capacitance: 100 F; Tantalum Capacitor Case: 1411 ^3528 Metric]; ESR: 0.07ohm; Voltage Rating: 6.3V; Packaging: Cut Tape; Operating Temperature Min: -55 C
Capacitance:100Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Manufacturer Size Code:B; Esr:0.07Ohm; Product Length:3.5Mm; Product Width:2.8Mm; Product Height:1.9Mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Series Name:T55Rohs Compliant: Yes |Vishay T55B107M6R3C0070.