Vishay SFR2500005491FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 5490ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500005491FR500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Newark
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5230ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5360ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5620ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD5K49
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 5490ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-5K49
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500005491FR500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES 5.49K OHM 0.4W 1% AXIAL
RESISTOR, METAL FILM, 5.49KOHM, 400mW, 1%; Resistance:5.49kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:5043; Temperature Coefficient:± 100ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes
SFR25 1% R5 5K49
5.49K OHM 1% 1/5W