Vishay SFR2500004708JA100
RES 4.7 OHM 0.4W 5% AXIAL / 4.7 Ohms ±5% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500004708JA100 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Future Electronics
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
57,266
Authorized Distributors
3
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
4.7 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 4.7ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J4R7
Res Carbon Film 4.7 Ohm 5% 1/3W 0ppm/C to 200ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
TE ConnectivityCFR16J4R7
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT4R70
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500004708JA100, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 4.7ohm, 250V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
RES 4.7 OHM 0.4W 5% AXIAL
SFR25 5% A1 4R7