Vishay SFR2500003300JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 330ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500003300JA500 herunter.
Newark
Datasheet10 SeitenVor 9 Jahren
element14 APAC
Future Electronics
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.75%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
41,502
Authorized Distributors
6
Resistance
330 Ω
330 Ω
330 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 330ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 330ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT330R
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 330ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR50J330R
Axial FIXED RESISTOR CFR50Neohm 0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm 0.5W 1/2W 330Ohm 0/ -450ppm/C
TE ConnectivityCFR25J330R
CFR25Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -450ppm/C 330Ohm 0.333W 1/3W
TE ConnectivityCFR50J360R
CFR50Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -450ppm/C 360Ohm 0.5W 1/2W
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500003300JA500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Metal Film 330 Ohm 5% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 330Ohm ±100ppm/C
SFR25 Series Ø 2.5 x 6.5 mm 330 kOhm ±5 % 0.4 W ±100 ppm/K Metal Film Resistor
VISHAY SFR2500003300JA500 Through Hole Resistor, 330 ohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%, SFR125 Series
RESISTOR, 0.4W 5% 330R; Resistance:330ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:SFR25; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:250V