Vishay SFR2500001001JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR2500001001JA100 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 9 Jahren
Future Electronics
_legacy Avnet
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Stock
3,000
Authorized Distributors
5
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP100JT-52-1K
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-1K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 1000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF14JT1K00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1000ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR2500001001JA100, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Metal Film 1K Ohm 5% 2/5W 100ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
1K¦¸ ¡À5% 400mW ¡À100ppm/¡æ 7.5mm
SFR25 5% A1 1K0
1K OHM 5% .4W