Vishay SFR16S0001201JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay SFR16S0001201JA500 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 2 Jahren
Newark
element14 APAC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-73.61%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-01-28
LTD Date2025-02-04
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT1K20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 1200ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J1K2
Res Carbon Film 1.2K Ohm 5% 1/4W -1200ppm/C to 0ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Stackpole ElectronicsCF14JT1K20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1200ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J1K2
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay SFR16S0001201JA500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Axial FIXED RESISTOR SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 1.2kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 1.2K Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY SFR16S0001201JA500 Through Hole Resistor, 1.2 kohm, 200 V, Axial Leaded, 500 mW,5%, SFR16S Series
RESISTOR, 0.5W 5% 1K2; Resistance:1.2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:SFR16S; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:1.7mm; External Length / Height:3.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:200V