Vishay PR01000102401JA100
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2400ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay PR01000102401JA100 herunter.
IHS
Datasheet19 SeitenVor 2 Jahren
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
2.4 kΩ
2.4 kΩ
2.4 kΩ
Mount
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
250 ppm/°C
250 ppm/°C
250 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2400ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount