Vishay MRS25000C7503FRP00
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 750kOhm 0.6W
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay MRS25000C7503FRP00 herunter.
IHS
3-Monats-Trend:
-0.96%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
87,673
Authorized Distributors
6
Resistance
750 kΩ
750 kΩ
750 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
600 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 750000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 750000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD750K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 750000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNV14FAL750K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 750000ohm, 1600V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-750K
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay MRS25000C7503FRP00, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 750000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Thin Film 750K Ohm 1% 0.6W ±50ppm/C AXL T/R
750K¦¸ ¡À1% 600mW ¡À50ppm/¡æ 6.5mm