Vishay MRS25000C1200FCT00
Through Hole Metal Film Resistor, Mrs25 Series, 120 Ohm, 600 Mw, - 1%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay MRS25000C1200FCT00 herunter.
Datasheet4 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 16 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 12 Jahren
element14 APAC
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-5.76%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Stock
22,541
Resistance
120 Ω
120 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
600 mW
600 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityLR1F120R
RESISTORS METAL FILM RES 120 OHMS PWR-RTG 0.6 W TOL 1%AXIAL LR NEOHM SERIES
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 120ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR1F110R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 110ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 110ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR50SFTE52-120R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 120ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay MRS25000C1200FCT00, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 120ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR MRS25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.6W 120Ohm ±50ppm/C
MRS25 SERIES AXIAL THIN FILM RESISTOR 120OHMS +/-1% 0.6W +/-50PPM/DEGC
Resistor, 120R, 1%, 600MW, AXIAL, METAL FILM; Resistance:120ohm; Product Range:MRS25 Series; Power Rating:600mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Element Material:Metal Film; Temperature Coefficient:± 50ppm/K; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); Body Diameter:2.5mm; Box Quantity:1000; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Proof Voltage:700V; Resistor Mounting:Through Hole; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Tolerance +:1%; Tolerance -:1%; Voltage Rating V DC:350V