Vishay M55342K06B332DRWB
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.15W, 332ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0705
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay M55342K06B332DRWB herunter.
New Yorker Electronics
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,946
Authorized Distributors
6
Resistance
332 Ω
332 Ω
332 Ω
Case/Package
0705
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
150 mW
150 mW
150 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ8ENF3320V
Res Thick Film 1206 332 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 332 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
332 Ohms 1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
PanasonicERJ-2RKF3010X
Res Thick Film 0402 301 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 330 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 360 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay M55342K06B332DRWB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
332¦¸ ¡À1% 150mW ¡À100ppm/¡æ 0705 2.03mm*1.27mm*510¦Ìm
RCWPM-575 332 1% K M55342K06B332DR T03
Thick Film Resistors; Power Rating:100mW; Resistance:332ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:RCWPM; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:50V ;RoHS Compliant: No