Vishay M55342K06B100GRS2
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.15W, 100ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0705
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay M55342K06B100GRS2 herunter.
New Yorker Electronics
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,988
Authorized Distributors
5
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
0705
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Rating
150 mW
150 mW
150 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Thick Film 0705 100 Ohm 5% 0.15W ±300ppm/C 0.01% Sulfur Resistant Pad SMD Tray
Res Thick Film 0705 100 Ohm 5% 0.15W ±300ppm/C 0.01% Sulfur Resistant Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.15W, 100ohm, 50V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0705
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay M55342K06B100GRS2, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
100¦¸ ¡À2% 150mW ¡À100ppm/¡æ 0705 2.03mm*1.27mm*510¦Ìm