Vishay IHLP4040DZER100M11
PowerChoke Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 7.5A 0.0305Ohm DCR 4040 T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay IHLP4040DZER100M11 herunter.
Newark
Datasheet5 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 18 Jahren
Datasheet5 SeitenVor 11 Jahren
JRH Electronics
Farnell
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-23.72%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
10 µH
10 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
7.5 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
30.5 mΩ
30.5 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.0255Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Iron 9A 0.0255Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 7.8A 0.01488Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12575T100MN
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 5.55A 0.0188Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 5.7A 0.033Ohm DCR 4339 Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay IHLP4040DZER100M11, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
10uH ±20% Integrated molded inductor 7.1A SMD,10.2x10.8mm Power Inductors ROHS
IHLP4040DZ-11 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ METALCORE,10 UH +/-20%WIREWOUND 7.5A IDC
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 4240
Fixed Inductor Nonstandard 10µH ±20% 7.5A 30.5mΩ - -
IHLP Series 4040 10 uH 20% 7.5 A Shielded Low Profile High Current SMT Inductor
INDUCTOR, 10UH, 20%, 7.1A; Inductance:10µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.0305ohm; DC Current Rating:7.5A; Inductor Case Style:4040DZ; No. of Pins:2; Core Material:Iron Powder; Core Material:Powdered Iron; DC Current Max:7.5A; External Depth:4mm; External Length / Height:11.5mm; External Width:10.3mm; Inductor Type:High Current; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:SMD; Resistance:27.8mohm; Resonant Frequency:1MHz; Saturation Current Ic:7.1A