Vishay IHLP2525CZER1R5M01
Inductor High Current Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 9A 15mOhm DCR 2525 T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay IHLP2525CZER1R5M01 herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 5 Jahren
Factory Futures
JRH Electronics
Farnell
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-30.74%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Inductance
1.5 µH
1.5 µH
1.5 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
9 A
9 A
9 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
15 mΩ
15 mΩ
15 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
100 kHz
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2021-03-06
LTD Date2021-06-06
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal 11A 0.0107Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.015Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Iron 9A 0.015Ohm DCR T/R
FIXED IND 1.5UH 10A 12 MOHM SMD / 1.5 µH Shielded Molded Inductor 10 A 12mOhm Max Nonstandard
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 200KHz 9A 0.015Ohm DCR T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay IHLP2525CZER1R5M01, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Inductors 14mΩ IND_6.47X6.47MM_SM 1.5µH ±20% 9A 6.47 x 6.47mm 3.00mm -
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 2525
INDUCTOR, HIGH CURRENT, IND 1.5UH, TOL 20%, CUR 9A, SMT, CASE 2525, DCR 14 OHMS
Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):9A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):18A; Product Range:Ihlp-2525Cz-01 Series; Dc Resistance Max:0.015Ohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:6.86Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay IHLP2525CZER1R5M01.