Vishay IHLP2525CZER1R0M5A
FIXED IND 1UH 12A 8.45 MOHM SMD / 1 µH Shielded Molded Inductor 12 A 8.45mOhm Max Nonstandard
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay IHLP2525CZER1R0M5A herunter.
Farnell
Datasheet6 SeitenVor 4 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-20.42%
EE Concierge
Symbol
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
22,686
Authorized Distributors
6
Inductance
1 µH
1 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
12 A
12 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
8.45 mΩ
8.45 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2012-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Verwandte Teile
Ind Power Shielded Wirewound 1uH ±20% 100kHz 10 Q-Factor Carbonyl Powder 15A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 13A 7.81mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 12A 0.0072Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 11A 0.01Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik784771010
Power Inductor, 1Uh, Shielded, 9A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 784771010
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 6.8A 0.0172Ohm DCR T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay IHLP2525CZER1R0M5A, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Metal Alloy-Core, SMD, 2525
INDUCTOR, 1UH, 20%, SHIELDED, 12A; Available until stocks are exhausted
IHLP2525 Series 1 uH ±20% 12 A 8.45 mO SMT Shielded Low Profile Power Inductor