Vishay IHD3BH152L
General Purpose Inductor, 1500uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay IHD3BH152L herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 11 Jahren
Newark
_legacy Avnet
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,486
Authorized Distributors
1
Inductance
1.5 mH
1.5 mH
1.5 mH
Tolerance
15 %
15 %
15 %
Current Rating
600 mA
600 mA
600 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.18 Ω
1.18 Ω
1.18 Ω
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
1 kHz
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
API Delevan2474R-39L
API Delevan2474-39L
API Delevan8532-39L
General Purpose Inductor, 1500uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8833
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5mH 15% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 180mA 5.2Ohm DCR T/R
Bourns5715-RC
FIXED IND 1.6MH 1.5A 1.27 OHM TH
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay IHD3BH152L, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
FIXED IND 1.5MH 600MA 1.18OHM TH
IHD-3 1.5K 15% B08
HIGH CURRENT INDUCTOR, 1.5MH, 600MA, 15%; Inductance:1.5mH; Inductance Tolerance:± 15%; DC Resistance Max:1.18ohm; DC Current Rating:600mA; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: No