Vishay GN00120R00FB1280
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 20ohm, 4.4721V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay GN00120R00FB1280 herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 8 Jahren
New Yorker Electronics
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
20 Ω
20 Ω
20 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
20 ppm/°C
20 ppm/°C
20 ppm/°C
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 20ohm, 7.746V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 20ohm, 6.3246V, 1% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 18.2ohm, 7.3892V, 1% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay GN00120R00FB1280, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Wirewound Resistors, Miniature, Industrial, Precision Power, Silicone Coated, Axial Lead
20 OHM 1% 1W NON-INDU
GN-1-80 20 1% B12